Nosztalgia Múzeum, Szécsény
13 km
A kiállított tárgyak a századfordulótól egészen napjainkig ölelik fel életünk mindennapjait.
A magángyűjtő telefonszerelőként dolgozott. Innen származik a telefongyűjtés és ,,minden más” gyűjtésének szenvedélye.
A régi, rossz, leselejtezett telefonokat a rádiók, a magnók, a gramofonok és a paraszti, kispolgári élet használati tárgyainak gyűjtése követte. Jászberényi Pál hosszú évtizedekig gyarapította gyűjteményét, ami az idők során kinőtte lakását.
2013-ban útjára indult a Nosztalgia Múzeum létrehozása, ahol megfelelő körülmények között lehet bemutatni a "generációk kincseit” az idelátogatóknak.